Na katolickim cmentarzu w Meppen znajdują się trzy kwatery grobów wojennych.
W kwaterze polskiej pochowano 16 żołnierzy 1 Polskiej Dywizji Pancernej (6 nie zostało zidentyfikowanych), 2 polskich żołnierzy z innych formacji oraz 45 polskich robotników przymusowych – kobiet, mężczyzn i dzieci. Większość z nich zmarła już po zakończeniu działań wojennych, m.in. w brytyjskich szpitalach wojskowych. Wyjątkiem jest st. strz. Konrad Pospieszyński (11 Kompania Saperów ), który poległ 28 kwietnia 1945 r. podczas budowy przeprawy na rzece Leda. Znajduje się tu pomnik upamiętniający ofiary (trzy splecione ze sobą krzyże), tablica memoratywna i 25 nagrobków, które zostały umieszczone po obu stronach krzyży w czasie tworzenia kwatery polskiej. Nie przeniesiono natomiast szczątków ofiar, które pozostały w dotychczasowych grobach.
Tuż za kwaterą polską, po prawej stronie znajduje się miejsce pochówku 62 żołnierzy niemieckich i kilku ofiar cywilnych. Zginęli w szpitalu wojskowym w Meppen w czasie nalotu bombowego 11 stycznia 1944 r. lub polegli w walkach z oddziałami alianckimi w ostatnim okresie wojny. Z tyłu po prawej stronie znajdują się groby z okresu pierwszej wojny światowej. W tym miejscu pochowanych jest 22 żołnierzy zmarłych w szpitalu w Meppen głównie w 1918 r. oraz 11 jeńców rosyjskich – zmarłych w 1918 r.
Jak informują władze miejscowe, na cmentarzu ogółem jest pochowanych 148 ofiar drugiej wojny światowej i narodowosocjalistycznej tyranii, z czego 125 znanych z nazwiska.