Na terenie Starego Cmentarza w Tuttlingen, który w 2015 r. zmieniono w park miejski, znajduje się wydzielony cmentarz honorowy (Ehrenfriedhof). Spoczywają na nim ofiary pierwszej i drugiej wojny światowej.
W Tuttlingen w czasie obu wojen światowych funkcjonował lazaret, z którego zmarli byli chowani w wydzielonej części Starego Cmentarza. Po drugiej wojnie przeniesiono tu, też groby ofiar cywilnych.
Już w 1947 r. urządzono miejsce pamięci ofiar obozów koncentracyjnych, eutanazji i zabitych lub zmarłych robotników przymusowych.
Jest to także miejsce upamiętnienia wypędzonych oraz mieszkańców Tuttlingen, którzy zaginęli podczas zawieruchy wojennej (żołnierze i cywile).
Groby polskich obywateli rozproszone są pomiędzy grobami Niemców i innych obcokrajowców. Metalowe tabliczki z danymi ofiar umieszczono na betonowych postumentach. Pod upamiętnieniem ofiar obozów koncentracyjnych i eutanazji umieszczono dwie płyty z nazwiskami obcokrajowców, w tym także Polaków i obywateli polskich.
Według dokumentacji archiwalnej na tym cmentarzu pochowano przynajmniej 23 ofiary drugiej wojny światowej pochodzących z Polski. Wśród nich jest siedmiu więźniów obozu KL Natzweiler. Na tabliczkach nagrobnych i tablicach memoratywnych można znaleźć w sumie 10 nazwisk polskich ofiar.
Stan zachowania grobów i upamiętnień jest dobry (2017).